مشاوره سرمایه گذاری در فیروز کوه

اخبار

شهرستان فیروزکوه از نظر جاذبه های گردشگری از برجستگی خاصی برخوردارمی باشد.این شهرستان با دارا بودن رودخانه های پرآب، دریاچه های آب شیرین و چشمه های آب معدنی متعدد، از مناطق کوهستانی و ییلاقی استان تهران به شمار می آید.

77735347-09017770269  

جاذبه های طبیعی این منطقه، شهرستان فیروزکوه را درزمره مناطق خوش آب و هوای استان تهران قرارداده که به خصوص در فصل های گرم جذب کننده جمعیت شهرهای اطراف است. وجود طبیعت بکر و انواع جلوه های طبیعی همانند کوهستان پربرف در زمستان ، دشت ها ، رودخانه ها ، تنگه ها ، چشمه های آب معدنی و ۱۷۰ اثر تاریخی و فرهنگی و ۴۲ بقعه مبارکه شناسایی شده ( که حدوداً ۷۰ اثر ملی به ثبت رسیده ) این شهرستان را از سایر مناطق استان متمایز می نماید .

تنگه واشی همراه با حجاریهای دوره قاجاریه ، آبشار زیبا و چمنزارهای وسیع ، غار بورنیک ، چشمه آب معدنی خمده ، آب چمن حصاربن ، حاشیه رودخانه حبله رود و منطقه شکار ممنوع کاوه ده از جاذبه های طبیعی شهرستان می باشد .

آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) که این بنا در بافت قدیم شهر فیروزکوه و شمال قلعه تاریخی فیروزکوه ( قلعه فیروز شاه ) بر بالای آن قرار گرفته است . این بنا ، مدفن امامزاده اسماعیل فرزند امام موسی بن جعفر (ع) و برادر امام رضا (ع) می باشد. نقل شده که ایشان در سنین جوانی و به دنبال قیام شیعیان در طبرستان و استقرار حکومت سلسله زندیه در آن نواحی عازم این ولایت شد و در دیمه که نام قدیم شهر فیروزکوه است ، سکونت گزید.

سرخ قلعه طرود ، کاروانسرای گدوک و برجهای دیده بانی حاشیه رودخانه حبله رود را می توان از سایر جاذبه های مذهبی و تاریخی این شهرستان دانست.

تنگه واشی مکانی با جاذبه های گردشگری است که در حدود ۱۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان فیروزکوه قرار گرفته و با داشتن آب و هوای مناسب در تابستانها، میزبان جمعیت کثیری از مسافران و گردشگران بوده است.

شاید یکی از جذابترین بخشهای سفر به تنگه واشی حرکت در رودخانه ‌ای است که در بین یک دره سنگی قرار دارد.با توجه به نزدیکی تنگه واشی به شهر تهران، امکان مسافرت یک روزه به این منطقه وجود دارد و در تابستان نیز هزاران نفر از ساکنان استان تهران و دیگر استانهای اطراف به این منطقه مسافرت می‌ کنند.در سالهای اخیر، بسیاری از مؤسسه های توریستی، اقدام به برگزاری تورهای گوناگونی در این منطقه کرده اند که همین امر باعث افزایش شهرت و معروفیت این منطقه شده ‌است.

 شماره تماس 77735347-09017770269 جهت مشاوره برای سرمایه گذاری در سله بن

سله بن

سله بن، روستایی از توابع بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه در استان تهران ایران است.
این روستا در دهستان دوبلوک قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1385، جمعیت آن 585 نفر (186خانوار) بوده‌است. جمعیت غیر دائم و یا فصلی روستا 2176 نفر بوده (568 خانوار می باشد که در فصل بهار و تابستان در آن ساکن بوده و در فصل سرمابه شهرها مهاجرت می کنند.

اطلاعات تماس

  • تهران - شهرستان فیروزکوه - روستای سله بن

    

 تلفن تماس: 77871802 - 77735347

 همراه :09017770269

آدرس

ایران تهران _ سله بن تهران سله بن